Ergis

Komunikat prasowy

26 listopada 2008, 10:40

GRUPA ERGIS LAUREATEM VI OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU LIDERZY EKSPORTU 2008

Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, została laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu. Grupa otrzymała dwie statuetki: w kategorii „Ekspansja” oraz w kategorii „Wielkość zainwestowanego kapitału za granicą 2008”.

Ranking, mający na celu promocję i popularyzację polskich firm, które efektywnie prowadzą działalność eksportową, wyłonił laureatów z etapu regionalnego, przeprowadzonego w poszczególnych województwach.

Organizatorem Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu jest Amadeus Art. Patronat honorowy nad rankingiem objęły Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Gospodarki.  

„Grupa ERGIS systematycznie umacnia swoją pozycję w regionie środkowoeuropejskim. Jesteśmy dziś największym w naszej branży graczem w tym regionie, m.in. dzięki dokonanym przejęciom na rynku niemieckim. Nasza zdywersyfikowana oferta, dopasowana do potrzeb klientów, oraz obecność na najważniejszych rynkach regionu, pozwalają nam z optymizmem i pewnością patrzeć na dalszy rozwój Grupy. Jest nam niezmiernie miło, że Kapituła Rankingu Liderzy Eksportu także doceniła nasze osiągnięcia, i to po raz kolejny.” - komentuje Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu ERGIS-EUROFILMS SA.

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE

ERGIS-EUROFILMS SA. powstał w wyniku zeszłorocznego połączenia giełdowego Eurofilms i jego inwestora branżowego ERGIS SA. Połączona firma jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC: folii, granulatów, tapet i paneli boazeryjnych oraz parapetów. Oferta firmy obejmuje m.in. folie trwale zlaminowane z inną folią, papierem, włókniną, tkaniną itd. oraz folie drukowane, folie izolacyjne, folie opakowaniowe (w tym farmaceutyczne), wykładziny autobusowe, granulaty stosowane przez producentów kabli, panele elewacyjne (wewnętrzne i zewnętrzne), taśmy dylatacyjne, sztuczne skóry, tkaniny powlekane oraz ceraty i tapety (papierowe i winylowe). Ponadto, Spółka jest drugim co do wielkości na polskim rynku producentem folii stretch (rozciągliwej, stosowanej m.in. do owijania ładunków na paletach), producentem folii termokurczliwej PVC (służącej m.in. do pakowania produktów spożywczych) i taśm PET (służących do wiązania średnio ciężkich i ciężkich produktów i ładunków) oraz dystrybutorem folii BOPP (używanej głównie do produkcji opakowań). Dodatkowe informacje o firmie dostępne także pod adresem www.ergis-eurofilms.eu

MKF-Folien GmbH Minderjahn+Kiefer jest jednym z wiodących niemieckich producentów folii twardych PET i PVC, wykorzystywanych głównie w przemyśle spożywczym oraz w sektorach technicznych. Moce produkcyjne spółki to: 20.000 ton folii PET oraz 12.500 folii PVC.

Schimanski GmbH to producent laminatów z twardej folii PET/PE i PVC/PE, wykorzystywanych przede wszystkim w sektorze spożywczym (np. do pakowania mięsa czy serów), o mocach produkcyjnych rzędu 16.000 ton rocznie.

 

 

.