Ergis

Komunikat prasowy

07 lipca 2014, 13:08

Ergis-Eurofilms S.A. wraca do nazwy Ergis S.A.

ERGIS-EUROFILMS SA, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej działa już pod nazwą ERGIS SA - uchwała, podjęta przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, dotycząca zmiany nazwy Spółki, została w dniu 4 lipca 2014 roku zarejestrowana przez sąd. Zmiana oznacza powrót do nazwy, pod którą firma działała pierwotnie, w latach 1998 – 2007.

Jednocześnie Spółka podjęła decyzję o wystąpieniu do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA o zmianę skrótu nazwy na potrzeby notowań na GPW z EEF na EGS. Wraz ze zmianą nazwy Grupa uruchomiła także nowe strony internetowe pod adresem www.ergis.eu.

Mija siedem lat od połączenia Ergis S.A. i Eurofilms S.A., w trakcie których Grupa Ergis, jako lider przetwórstwa tworzyw sztucznych, zyskała znaczną rozpoznawalność. Dawny udziałowiec brytyjski spółki Eurofilms SA działa nadal pod nazwą Eurofilms Extrusion Ltd., w efekcie czego coraz szersza działalność prowadzona przez Ergis-Eurofilms S.A. na rynku europejskim prowadziła nierzadko do trudności w odróżnianiu produktów obu spółek. W trakcie czerwcowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariusze spółki uznali, że nadszedł już właściwy moment na powrót do historycznej nazwy ERGIS S.A. która towarzyszyła budowie Grupy Kapitałowej. Nowa-stara nazwa jest prostsza i była zwyczajowo nieprzerwanie używana przez wielu klientów i dostawców Spółki, wierzymy więc że ten powrót do korzeni zostanie przyjęty z sympatią. Jednocześnie ze zmianą nazwy uruchomiliśmy także nasz nowy, unowocześniony serwis www, by podkreślić to wydarzenie -  powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu ERGIS S.A.

 

###

DODATKOWE INFORMACJE

Grupa ERGIS jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada sześć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, dwa w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego ERGIS jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. W 2013 roku przychody Grupy przekroczyły
673 mln zł.

 

Dodatkowe informacje o firmie dostępne także pod adresemwww.ergis.eu

.